Jazz Along the Charles: Notatka współkuratorów na temat programu

0 Comments

Zahili Zamora i Ken Field opracowali listę piosenek związanych z Bostonem, napisanych lub rozsławionych przez kobiety związane z Bostonem.

Kobieta w jaskrawej sukience z nadrukiem i mężczyzna w niebieskiej koszuli i złotych spodniach stoją na nabrzeżu w promieniach słońca.
Zahili Zamora i Ken Field

Jazz Along the Charles
Prezentowane przez Celebrity Series of Boston
DCR’s Charles River Esplanade
Sobota, 7 października 2023 r. od 14:00 do 16:00

Co trzeba zrobić, aby skompilować listę utworów dla 25 zespołów jazzowych, które zinterpretują je we własnym stylu podczas jednodniowego wydarzenia nad brzegiem rzeki Charles w Bostonie? Proszę czytać dalej, aby się dowiedzieć!

Oświadczenie artystyczne współkuratorów Zahili Zamory i Kena Fielda

W tym roku Jazz Along the Charles jest świętem wyjątkowego kunsztu i głębokiego wpływu kobiet w muzyce. Dzieląc się ich wkładem w jazz i inne style, honorujemy ich dziedzictwo i zapewniamy scenę, na której ich praca jest słyszana i doceniana. Wydarzenie to nie tylko bawi i angażuje publiczność, ale także prezentuje różnorodne talenty muzyków z okolic Bostonu i sprzyja głębszemu zrozumieniu i docenieniu ogromnego talentu i twórczego geniuszu legendarnych kompozytorek i artystek.

Naszym celem jako współkuratorów było wybranie muzyki, która była w jakiś sposób związana z Bostonem, czy to na podstawie tytułu, kompozytora, tematu czy artysty. Pomyśleliśmy również, że warto skupić się na utworach skomponowanych lub spopularyzowanych przez kobiety związane z Bostonem. Ponadto chcieliśmy mieć pewność, że materiał będzie nadawał się do improwizacji i ekspresyjnej esencji jazzu, tak aby każdy zespół mógł go interpretować na swój własny sposób.

Celem było zawarcie zróżnicowanej kolekcji materiałów od różnych artystów i kompozytorów, odnoszących się do stylu, okresu itp. Kolejnym celem było zawarcie mieszanki znanych i mniej znanych utworów.

Oczekujemy, że będziemy zaskoczeni i zachwyceni szeroką gamą interpretacji i sposobów traktowania tej kolekcji muzyki przez wspaniałych i niezwykle kreatywnych improwizujących muzyków jazzowych! Jesteśmy bardzo podekscytowani, że zespoły rozpoczną popołudnie od światowej premiery kompozycji Terri Lyne Carrington “Bay
Warriors”, zamówionej przez Celebrity Series specjalnie na to wydarzenie!

Poprzez siłę muzyki, Jazz Along the Charles ma na celu inspirowanie i podnoszenie na duchu zarówno muzyków, jak i publiczności. Podkreślając bogatą różnorodność i głębię wkładu kobiet w przemysł muzyczny, mamy nadzieję zainspirować nowe pokolenie muzyków do odkrywania, przyjmowania i kontynuowania tego ważnego dziedzictwa muzycznego.

Zahili & Ken

jazzalongthecharles.org

Tags: , , , , ,