Dlaczego kocham muzykę jazzową. Muzyka duszy, ale także pokarm dla…

0 Comments

Muzyka duszy, ale także pokarm dla myśli

Photo by Jorge Zapata na Unsplash

Muzyka jazzowa jest dla mnie jak sztuka piękna, wyraz sztuki w ruchu, coś w rodzaju ludzkiego doświadczenia. Chociaż dopiero niedawno zacząłem słuchać jazzu, był on bardzo pomocny w tym krótkim okresie i uspokaja mnie, kiedy najbardziej tego potrzebuję.

Powoli zakochuję się w sposobie, w jaki Jazz przemawia do mnie, prosto do głębi mojej duszy, jak delikatny szept, każde słowo bez wysiłku, tak jasne i spokojne.
Uspokajający wpływ Jazzu przemawia do umysłu, ciała i duszy.

Rozszerza mój umysł, w przeciwieństwie do jakiejkolwiek innej formy muzyki.

Mój mózg musi aktywnie pracować podczas słuchania, aby uchwycić niuanse i melodie podczas każdej uduchowionej eskapady. Za każdym razem, gdy słucham, wychwytuję różne elementy utworu, niezależnie od tego, czy są to akordy, trąbka, fortepian czy saksofon.

Podczas słuchania jazzu mój mózg pracuje; napędza mnie do myślenia, odczuwania i pełnego doceniania tej formy sztuki. To muzyka niepodobna do żadnej innej, z unikalnym stylem, w którym trzeba zwracać uwagę na instrumentację muzyczną, a nie na tekst.

Tylko w ten sposób można zrozumieć, co kompozytor próbuje nam przekazać poprzez muzykę.

Uwielbiam energię, którą Jazz wnosi do improwizacji, zdolność do rozpoczynania od łatwych akordów, które później pokazują swoją złożoność. Ciągle zmieniające się tematy i delikatne elementy przenoszą słuchacza do zupełnie innego wszechświata.

Jazz ma wrodzony zmysł do chwytania wyobraźni i przenoszenia jej w czasie i przestrzeni, jak żaden inny gatunek muzyczny. To uczucie wymaga czasu i wysiłku, aby je uchwycić. Będą Państwo musieli wsłuchać się głęboko i docenić różnorodność tego, co dzieje się w jednym rytmie.

Jazz może być złożony, a jednocześnie tak prosty. Niektórzy nazywają go ostatecznym wyrazem doskonałości w chaosie. Surowy i nieoszlifowany, ale lśni pięknie jak diament.

Jazz pomaga mi w kreatywnym pisaniu. Włączam playlistę i natychmiast jestem zabierany w emocjonalną podróż wolności i opowiadania historii poprzez hipnotyczną i melodyjną muzykę odtwarzaną przez głośniki.

W moim umyśle, wiem, że raz w tej podróży, będę produkować dzieło, które pochodzi z…

Tags: , , , , , , , , ,