Coroczny West Orange Jazz Festival w OSPAC 9/23/2023 2-9 PM

0 Comments

Po raz kolejny doroczny West Orange Jazz Festival powraca do Oskar Schindler Performing Arts Center (OSPAC) i jest prezentowany przez Pleasant Valley Productions. Ten całodniowy, plenerowy West Orange Jazz Festival odbędzie się w sobotę, 23 września i potrwa od 2 do 9 po południu. Członek zarządu Pleasant Valley Productions Lynette Sheard we współpracy z Gregory Burrus Productions wyselekcjonowała kolejny skład gwiazdorskich muzyków na sezon 2023. Zapraszamy Państwa na 4 Boland Drive w West Orange NJ, aby doświadczyć ogródka piwnego i winnego, licznych sprzedawców żywności i wielu działań społecznych.

Zapraszamy Państwa na wyjątkową jazzową ekstrawagancję z udziałem światowej klasy muzyków, reprezentujących wiele pokoleń jazzu. Jest to wydarzenie obowiązkowe dla wszystkich entuzjastów jazzu, którzy chcą zaspokoić swoje podniebienia. Proszę przybyć wcześniej i nie przegapić następującego gwiazdorskiego składu.

Przyszłość segmentu jazzowego jest prowadzona przez tego wykonawcę Jazz House Kids i świeżo upieczonego studenta Montclair State University. Jego doskonałość i poświęcenie są przykładem i uznaniem społeczności jazzowej, ponieważ Mecaden McCune jest najnowszym odbiorcą stypendium Jamesa Moody’ego. Stypendium zostało niedawno przyznane podczas Montclair Jazz Festival 2023 przez wdowę po Jamesie Moody, Lindę Moody, Jazz House Kids i Community Foundation of New Jersey. W swoim debiucie na West Orange Jazz Festival ten młody, niezwykle biegły, wschodzący perkusista poprowadzi swoje trio na scenie z udziałem innego zestawu wschodzących gwiazd, pianisty Maplewood Bena Collinsa-Siegela i basisty Sama Konina. To przyszłość jazzu, więc nie chcą Państwo przegapić tego występu.

Nasz segment Latin Jazz będzie prowadzony przez perkusistę i wokalistę Carlosa Friasa i jego znakomity zespół ekscytujących muzyków. Pochodzący z Dominikany Carlos Frias jest piosenkarzem, autorem tekstów, artystą wizualnym, perkusistą i liderem latynoskiego jazzu i muzyki świata, zespołu Carlos Frías & Circulo Social. Zespół zachwycił publiczność w północnej części stanu New Jersey w wielu popularnych lokalach, w tym Crossroads, Suzy Ques, Hat City i Abuja International, South Orange i wielu innych. Niedawno zdobyli również zaszczyt otwarcia dla legendarnego Tito Puente Jr. w Woodbridge NJ i zostali wybrani do rozpoczęcia Patterson NJ Jazz Festival.

Nasz segment wschodzących gwiazd poprowadzi JD Warren & the Rudiment. Wszystko, co możemy powiedzieć, to to, że ludzie wstają i zwracają uwagę na tę bardzo ekscytującą grupę, która szturmem podbija świat muzyki. Dzięki swoim niezwykle utalentowanym wykonawcom wywierają ogromny wpływ zarówno globalnie, jak i lokalnie. Współzałożyciel i perkusista Jeremy Warren niedawno zachwycił ponad 2000 osób na niedawnym Patterson Jazz Festival, zachwycił ponad 90 000 uczestników Hip Hop Al Parque 2023 w Ameryce Południowej i jest pierwszym perkusistą dla wielu najlepszych doświadczonych profesjonalistów. Współzałożyciel, Dermel Warren, zawsze zaznacza swoją obecność podczas występów, tak jak ostatnio w South Orange Performing Art Center (SOPAC) ze słynną Valerie Simpson, koncertował z nieżyjącym już Sergio Davisem, Melem Waitersem i otwierał występy między innymi dla takich artystów jak The Manhattans, Shirley Brown, Bobby “Blue” Bland, Bobby Womack i Lenny Williams.Jeśli dodamy do tego Gil Defay na trąbce, Ansy Defay na saksofonie tenorowym, Joel Desroaches na fortepianie i Ben Rubens na basie, będą Państwo zahipnotyzowani przez JD Warren & the Rudiment.

Proszę doświadczyć geniuszu nominowanego do nagrody Grammy pianisty i autora piosenek, Nat Adderley Jr. Z karierą obejmującą wiele dekad, w tym ponad dwie dekady jako autor piosenek Luthera Vandrossa, a następnie współpracę z ikonami branży, takimi jak Beyonce i Aretha Franklin, Nat Adderley Jr. jest prawdziwą legendą w świecie jazzu i R&B. Czerpie inspirację ze swojego R&B i jazzowego rodowodu, który obejmuje jego rodzinę, legendarnych braci Cannonball Adderley, multiinstrumentalistę, Cannonball jest najbardziej znany ze swojej pracy na saksofonie altowym i nagrań z Milesem Davisem i kornecistą Natem Adderleyem, który grał i koncertował na arenie międzynarodowej z Lionelem Hamptonem i współpracował między innymi z Kennym Clarke’em, Wesem Montgomerym i Walterem Bookerem. Nat Adderley, Jr. prezentował również swoje talenty na Broadwayu, współpracując ze znanymi artystami, takimi jak zdobywca nagrody Tony Andre DeShields. Od wyprzedanych występów w prestiżowych teatrach po urzekającą publiczność na całym świecie, Nat Adderley Jr. to nazwisko, które wciąż urzeka i inspiruje.
Proszę nie przegapić szansy, aby osobiście zobaczyć jego niezwykły talent wraz z jego zespołem, w skład którego wchodzą basista Belden Bullock, perkusista Dwayne “Cook” Broadnax i saksofonista, flecista Mike Lee.

Zespół Leonieke Scheuble’s Generations of Jazz jest prowadzony przez pianistkę jazzową i organistkę Leonieke Scheuble. Z Generations of Jazz Band regularnie występuje z doświadczonymi muzykami w wieku 21-95 lat. Zespół Generations of Jazz wystąpi na scenie OSPAC pod przewodnictwem 21-letniej pianistki Leonieke Scheuble, która poprowadzi wielu doświadczonych muzyków. W skład jej kwintetu wchodzi Ilya Lushtak na gitarze i wokalu, który grał z takimi sławami jak Hank Jones, Barry Harris, Cedar Walton, Jimmy Cobb, Frank Wess i wieloma innymi. Basista Bill Crow w wieku 98 lat występował z Royem Haynesem, Stanem Getzem, Gilem Evansem, Marianem McPartlandem, Gerrym Mulliganem, Zootem Simsem, Dizzym Gillespie i wieloma innymi. Perkusista Chuggy Carter podróżował po całym świecie i występował z Donnym Hathawayem w Carnegie Hall podczas Newport Jazz Festival oraz z Patti Labelle w Metropolitan Opera House. Wreszcie Nick Scheuble zyskał reputację zarówno pierwszorzędnego perkusisty jazzowego, perkusisty latynoskiego, jak i eksperta w dziedzinie wczesnego jazzu nowoorleańskiego. To pozwoliło mu na tournée po Stanach Zjednoczonych z The Paragon Ragtime Orchestra – premierową amerykańską orkiestrą utworzoną w The Juilliard School, która służyła jako ambasador dobrej woli dla Stanów Zjednoczonych. Rządu. Nick występował również intensywnie w Europie i na przemian mieszkał w Holandii i Stanach Zjednoczonych. Nick współpracował z imponującą listą artystów, takich jak Wynton Marsalis, Ray Barretto, Dave Valentin, Chico Mendoza, Peter Bernstein, Bill Crow, Vince Giordano, Mike LeDonne. Ten uduchowiony zespół Generations of Jazz sprawi, że będą się Państwo mocno kołysać przy utworach z ponad stuletniej historii wielkiego jazzu.

Ty Stephens, wszechstronnie utalentowany artysta i wykonawca, występował na całym świecie, zdobywając międzynarodową publiczność dzięki fajnemu, miejskiemu brzmieniu dla dorosłych, opartemu na jazzie, funku i R&B. Występował na Broadwayu w oryginalnych produkcjach Sophisticated Ladies i Marilyn, An American Fable. Nagrywał m.in. z legendami branży Harrym Belafonte, Peggi Lee, ikoną muzyki tanecznej Danem Hartmannem, pionierem disco Nile Rogersem (Beavis & Butt-Head), mistrzem perkusji Babą Olatunji, znanym trębaczem Chuckiem Mangione, piosenkarką Gwen McCrae, premierową artystką Def Jam Alyson Williams.

Wraz z Ty Stephensem na scenie pojawią się:

Kompozytor/aranżer/dyrygent Richard Cummings, Jr, na fortepianie, był dyrektorem muzycznym legendarnego Harry’ego Belafonte przez prawie dwie dekady, występował i nagrywał z Panem Belafonte, jak również Diane Reeves, Letta Mbulu, Hugh Masakela, Wayne Shorter, i wielki Jon Lucien, między innymi.

Basista Ron “Rondew” Monroe, który był współproducentem płyty Ty Stephensa “Aquarian Mind” oraz występował i nagrywał z takimi sławami jak Pharoah Sanders, Chico Hamilton, George Benson, Tito Puente, Jimmy Witherspoon, Amel Larieux, Dave Koz, Vanessa Rubin, Cece Winans i Roy Ayers.

Perkusista Tony Lewis z Bronxu w wieku 16 lat zdobył miejsce w The McDonald’s Jazz Band i wystąpił w “The Merv Griffin Show” z tytanem jazzu, Dizzy Gillespie.

Tony koncertował, występował i nagrywał z takimi luminarzami muzyki jak Dizzy Gillespie, Benny Goodman, Sting, Little Richard, Sam & Dave, Cindy Lauper, The Temptations, Craig Harris, Bob Baldwin, Me’Shell N’degOcello.

Robert “R.T.” Taylor dodaje funkową gitarę do miksu. W jego dorobku znajdują się między innymi Beyonce, Ne-Yo, Chris Brown, LL Cool J, Juels Santana, Robert Palmer, Celine Dion, Britney Spears, Billy Preston, Eddie Kendricks (Temptations) i McPhadden & Whitehead.

Ty Stephens & (the) SoulJaazz zdobyli międzynarodowe uznanie i wsparcie fanów dzięki występom na żywo, wywiadom medialnym i audycjom radiowym.

Pochodzący z Nowego Orleanu Warren Battiste jest kolejnym z tych niedocenianych bohaterów w annałach jazzu, którzy zasługują na większe uznanie za swoje wysiłki na rzecz amerykańskiej muzyki. Warren Battiste urodził się w Nowym Orleanie w 1925 roku, a gry na gitarze nauczył go ojciec, który grał na banjo w Preservation Hall. Był pierwszym gitarzystą, który regularnie grał z Fatsem Domino, a następnie grał z Illinois Jacquetem w Nowym Jorku. W Nowym Orleanie Warren występował w wielu klubach jazzowych na Bourbon Street, Preservation Hall, Snug Harbor, Matador i wielu innych. Warren wystąpił również w filmie Shy People z Jill Clayburgh i Barbarą Hershey w rolach głównych. Warren występował z gitarzystą George’em Bensonem, organistą Jimmym McGriffem i akompaniował klasycznym grupom wokalnym, takim jak The Platters i The Ink Spots. W 2000 roku otrzymał nagrodę za całokształt twórczości jazzowej od New Orleans Jazz and Heritage Festival. W wieku 98 lat ten mieszkaniec Newark grał przez wiele dziesięcioleci i nadal aktywnie gra i występuje na scenie OSPAC.

Charisa the ViolinDiva, współczesna skrzypaczka jazzowa i wokalistka, wniesie na naszą scenę swoją unikalną markę jazzu, soulu, stylu i swingu! Dzięki fuzji współczesnego jazzu i rockowej energii tworzy nowe współczesne brzmienie dla naszej przyjemności słuchania. Świadcząc o jej wyjątkowej wszechstronności, Charisa i jej zespół występowali na arenie międzynarodowej ze światowej sławy artystami, w tym Demi Lovato, Patti Labelle, Cyndi Lauper i Vivian Green. Jako progresywna artystka jazzowa i innowatorka na żądanie, Charisa Rouse współpracowała z wieloma dynamicznymi artystami na całym świecie, w tym z Wyntonem Marsalisem, Savionem Gloverem, Quincy Jonesem, Kim Burrell, Common, Dianą Krall, Musiq Soulchild i Williamem McDowellem. Jako otwierająca występy występowała przed Melissą Morgan i Freddiem Jacksonem. W 2011 roku Charisa zdobyła główne nagrody zarówno w McDonald’s Gospelfest Competition w Newark, jak i West Oak Lane Jazz Festival Competition w Filadelfii. Była również półfinalistką konkursu Apollo przed publicznością liczącą 10.000 osób. Jej inne występy festiwalowe obejmują Baltimore African American Heritage Festival (Baltimore), Lincoln Park Music Festival (Newark, NJ), JVC Jazz Festival (NYC, NY), Soul of Brooklyn (Brooklyn, NY) i Ailey Dance Company (NYC, NY) oraz wiele innych organizacji kulturalnych na całym świecie. Ona i jej mąż James “Biscuit” Rouse, dyrektor muzyczny/bębniarz [of the Ms. Lauryn Hill band, and Kindred and the Family Soul], są stałymi bywalcami nowojorskich klubów i festiwali. To będzie wyjątkowy występ.

Zapraszamy Państwa do korzystania ze światowej klasy artystów, ogródka z piwem i winem, sprzedawców żywności i nie tylko. Dostępny jest bezpłatny parking i kryte toalety. Prosimy pamiętać o zabraniu własnego krzesła. Wstęp ogólny kosztuje 10 USD. Dostępne są miejsca premium za 20 USD, w tym wstępnie ustawione krzesło z przodu sceny. Specjalne stawki grupowe są dostępne dla grup liczących 10 lub więcej osób. Data deszczowa to 24 września.

Tags: , , , , ,